Vse manj me zanima ta internet in vse manjkrat pomislim na to, da moj blog sameva že skoraj cel mesec. Kljub temu se mi zdi, da nisem prav nič manj odvisna od te odpirajoče se škatle, ki mi lahko postreže skoraj s kakršnokoli informacijo – pametno ali neumno – če se le malo potrudim. In ne da se mi je uporabljati predvsem za tiste zadeve, ki so se po dolgem času nekako le uspele prebiti na prva mesta tistih listkov, na katere dokaj redno zapisujem, kaj vse moram postoriti naslednji dan. Da bi bilo dobro osvežiti tudi vsebino na blogu, sem si na listek zabeležila verjetno že pred kakšnima dvema tednoma, ko sem se vrnila s čudovitega podaljšanega tekaškega vikenda v Ratečah. A tisti mali seznam se že dolgo valja nekje po škatli, namenjeni zbiranju odpadnega papirja. Ni časa in predvsem ni volje. Dogajanja pa malo morje.
Ko se ne ukvarjam s kitajščino, berem knjige o sodobni kitajski umetnosti ali spremljam zapise na Ai Weiweijevem Twitterju. Ko ne berem knjig, gledam vse mogoče kataloge s pohištvom, ki sva si jih nabrala med sprehajanjem po takšnih trgovinah, in sanjam o veliki kuhinji, ki jo bo razsvetljevalo sonce v zahajanju, o dnevni sobi in udobnem naslanjaču, ki bo pazil na knjige v bralnem kotu, o kadi, v kateri bom lahko iztegnila noge takrat, ko si bom vzela malo več časa za razvajanje in bom vrata tuš kabine pustila lepo zaprta. Potem sanjam o zimah, ko bom imela svoje tekaške smučke in se bom odpeljala do Logarske doline, kjer imajo – tako so mi povedali dobro razgledani viri – veliko ne preveč zahtevnih tekaških prog, po katerih bom prenašala težko z ene noge na drugo in drsela gor in dol. Mogoče mi še letos uspe malo oguliti proge na Pokljuki … In vse to bom v še večji meri in bolj sproščeno počela od tistega dneva dalje, ko se bom znebila bremena, ki se vedno bolj zažira v moja pleča.
Do takrat bom pridno študirala in razmišljala o Kitajski, najbolje, da čim večkrat kar v kitajščini. Vmes bom še naprej jogirala, osvajala manjše hribčke in DIHALA – vsake toliko je treba zavestno zadihati malo globlje, da se misli umirijo in zbistrijo. Mogoče kaj tudi sešijem in napišem še kakšen članek za Potepanja ali kakšen prispevek za blog. Kdo ve.
Trenutno vem predvsem to, da sem zadovoljna s sabo. Ugotavljam celo, da se sedaj v svoji koži počutim končno/spet počutim jaz. In vesela sem za vse, kar se mi zgodi, kljub temu, da ponavadi nimam dovolj časa, da bi vse stvari, ki mi pridejo na pot užila v vsej njihovi polnosti. Tudi ukvarjanje z diplomo, ki je enkrat lažje oz. bolj smiselno kot drugič, je zanimivo. Predvsem pa sem vesela in hvaležna za vse ljudi, ki so okoli mene. Najbrž bi brez njih (še) več visela na internetu 🙄
HVALA!
jaz ti pravim, to je pomlad! ker sicer ne vem, kaj je s tem čudnim virusom zadovoljstva, ki se širi naokoli … 🙂
naj čim dlje drži!
ej, same lepe stvari tuhtaš! keep the spirit. 😉
ps: pa prav imaš, kuhinja mora bit velika in sončna! pika. jebeš kuhalne niše.
Irena, se strinjam, da je nekaj na tej zimski pomladi. Predvsem pa me je najbolj poživilo dejstvo, da se že ob 7:00 v Ljubljani vidi nebo, ki obeta sončen dan brez dopoldanske megle 🙂 Ja, res bi bilo priporočljivo, da bi ta virus zdržal še dolgo, vsaj tja do leta ne-vem-katerega 🙂
Spominčica, kuhinja bo. Velika in sončna! In ko bo, boste lahko prišli na kavo s piškoti/malico/kosilo/večerjo ali pa samo na čvek s celo družino in vas bova lahko posedla za našo taveliko mizo 🙂 Kar se tiče pa cen, zaenkrat absolutno vodi IKEA. Za skoraj 2.000 €. Takle mamo
Hm, praviš da bereš knjige o sodobni kitajski umetnosti. Se take knjige sploh dobi v Sloveniji, ali si obsojena na iskanje preko amazona in podobnih zadev? Se mi zdi, da mi, ki ne študiramo ravno popularnih jezikov precej težko najdemo material v Sloveniji.
lp
Jurban, imaš prav, pri nas se takih knjig ne dobi. Mogoče kakšna, ampak nobena ni ravno bogata s teksti, večinoma so le slike posameznih del. Vse, kar se je do zdaj že znašlo v moji knjižnici je tja pripotovalo iz tujine. Nekaj z naročili preko interneta, priročen kup sem si jih prinesla pa iz Londona. Sicer naj bi se s takimi knjigami počasi založila tudi sinološka knjižnica, kolikor jaz vem. Material o bolj sodobnih zadevah s področja umetnosti je v Sloveniji zelo težko dobiti. Mi imamo raje zgodovino 🙂 Vsaj tako se zdi.
Lp