Ruska pravljična urica s Katarino za vse
VPRAŠANJA za vas:
- Želite popestriti program v vaši knjižnici s kakovostno vsebino za otroke in ponuditi svojim obiskovalcem mini jezikovni tečaj za otroke?
- Bi radi otrokom vaših zaposlenih ponudili zanimivo vsebino na prazničnih prireditvah?
- Hočete prijatelje vašega otroka presenetiti z nečim novim na njegovi rojstnodnevni zabavi?
- Menite, da bi bila lahko jezikovno obarvana pravljična urica dodatna ponudba v otroškem kotičku vašega trgovskega centra?
Če ste na vsaj enega od zgornjih vprašanj odgovorili pozitivno, imam za vas Rusko pravljično urico s Katarino.
Kaj je Ruska pravljična urica s Katarino?
- Urica traja 60 minut.
- Osrednja tema so ruske pravljice, okoli katerih spletemo dejavnosti, ki nam pomagajo, da osvojimo novi, rusko obarvani besedni zaklad. V resnici gre za neke vrste tečaj ruščine za otroke.
- Primerna je za otroke, starejše od 4 let. Tudi kakšnega mlajšega bratca ali sestrico sprejmemo, vendar v tem primeru prosimo odrasle spremljevalce, da ostanejo nekje blizu.
- Odvija se v knjižnicah, primerna pa je tudi za popestritev rojstnodnevnih zabav ali kakšnih drugih prireditev.
- Naročite si jo lahko tudi vi. 🙂
- Cena: 1 Ruska pravljična urica je 50 € ((bruto)) (+ 0,15 €/1 km, če ste od Mozirja oddaljeni več kot 30 km).
Odkar sem mama, se s pravljicami srečujem vsak večer. Pripovedovanje pravljic ne umiri samo najinih fantov, ampak tudi mene. Z veseljem se vživljam v različne like in se ob pregledovanju ilustracij kar ne morem načuditi, kako pozitiven učinek ima vse to pripovedovanje na moje otroke.
Z možem opažava tudi, da je zdaj prišel čas, ko bo “treba” v roke vzeti tudi kakšno zgodbo v tujem jeziku, v najinem primeru gre za ruščino, angleščino in nemščino. Res je fascinantno, kako dojemljivi so otroški možgani in kaj vse lahko naše otroke s pomočjo pravljic in drugih zgodb naučimo na popolnoma enostaven način. Poleg tega sem prepričana, da je takšno druženje z otroki največje darilo vsem udeleženim …
Kljub temu, da odrasli dnevno beremo pravljice otrokom, je včasih dobro, da slišijo zgodbe še kje drugje. Na primer, da jih odpeljemo na Uro pravljic v bližnjo knjižnico. Tako jih spoznamo z drugimi zgodbami in drugimi načini pripovedovanja, s poslušanjem v skupini itd. Poleg tega takšnim pravljicam po navadi sledijo še ustvarjalne delavnice, ki otrokom dajo še nekaj novega. Za otroke so zelo zanimive tudi pravljice v tujih jezikih, saj se z njihovo pomočjo (poleg vsega, že zgoraj naštetega) dodatno naučijo kakšno novo tujo besedo, npr. angleško, nemško, rusko itd.
Kaj vse damo otroku in sebi z branjem/pripovedovanjem pravljic/zgodb?
- Otroci se ob njih umirijo na čisto drugačen način, kot s polurnim gledanjem risank. Če hočemo, se ob pripovedovanju na prav poseben način umirimo tudi starši oz. odrasli.
- Dajo nam odlično izhodišče za pogovor z otrokom in vpogled v njegov svet.
- Čas, ki ga preživimo v družbi pravljic, med nami splete neke posebne vezi.
- Ob dobrih zgodbah vsi bogatimo svoj besedni zaklad.
- Otroci se lahko sami naučijo pripovedovati svoje zgodbe in tako razvijajo ustvarjalnost in domišljijo.
- Če morajo pravljico/zgodbo poslušati do konca, preden lahko začnejo govoriti, ali spraševati, jih tako učimo tudi večje zbranosti in vztrajnosti.
- S pomočjo pravljic/zgodb otrokom privzgajamo vrednote in jim povemo, da obstajajo tudi drugačne kulture, ki jih je treba spoštovati.
- Pravljice so odlične tudi za učenje tujih jezikov.
- In tako dalje in tako naprej, da o vseh koristih s povsem znanstvenih vidikov sploh ne govorimo. Če vas zanima več, vprašajte g. Googla. 😉